AZİZ YILDIRIM

Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.

Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Aziz Yıldırım, daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra Afyonkarahisar ve Muş Valiliği görevlerinde bulunmuştur.

Muş Valisi olarak görev yapmaktayken 26 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ Valiliği görevine atanan Vali Aziz Yıldırım 05 Kasım 2018 tarihinde Tekirdağ Valiliği görevine başlamıştır.

Sayın Valimizle yolumuz memleketim Muş’ta görev yaptığı esnada kesişti. Uzun süre kendisiyle müşerref olma imkânına kavuştum. Milletini devletini bayrağını canından çok seven dürüst cesur merhametli ve vakur bir insandır.
Muş’ta görev yaptığı sürede halkın arasına her daim korumasız bir şekilde dolaşan, halkın çok sevdiği bir gönül insanıdır. Disiplinli yönetim şekliyle devletin gücünü ve imkânlarını her daim halkımızın hizmetine sunmayı bilmiştir. Kapısı her daim halkımıza ve emrinde çalışan personele ardına kadar açıktır.
Sayın Valimizin bu yönüyle devletin dosta güven veren yumuşak ve şefkatli yüzünü temsil ettiği kadar düşmana korku salan şedid ve caydırıcı yönü de meşhurdur. Terör örgütleri pkk, ypg, deaş gibi vatan hainlerine asla göz açtırmamıştır. Hain teröristler adım atamaz hale gelmişlerdir. Gerçekten kandırılmış olanlara dönüp doğruyu bulması için fırsatlar sunan sayın valimiz, hainliği tescillenmiş güruh için korkulu rüya olmuştur.
Konu ve durum her ne olursa olsun öncelikli olarak halkın refahı ve menfaatini düşünen sayın valimiz insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunun en kesif tezahürünü tüm halkımıza göstermiştir.
Bizler Muş halkı olarak, tıpkı tüm Türk halkı gibi devletimizin her daim emrindeyiz. Özellikle ilçem Hasköy terörün barınamadığı tek ilçedir. Bizler teröre karşı her daim devletimizin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Sayın valimiz orada devletin temsilcisi olarak, yaptığı uygulamalarla, bizlere olan muhabbetiyle gönüllerimize taht kurmuş bir insandır.
Görevde bulunduğu süreler hepimiz için bayram havasında geçen günlerdi. İlimizden ayrıldıktan sonra asla kendisini unutmadık. Tüm halkın gönlünü kazanmayı bilmiş bir validir. Gittiği heryerde kendisini takip ettik. Haberlerini aldık ve birbirimize ilettik. Kendisini her daim yürekten destekliyor ve görevine daha nice yıllar devam etmesini arzu ediyoruz.
Tıpkı ismi gibi Aziz bir insandır. Soyadı gibi de gerektiğinde yıldırım gibi çakmasını da çok iyi bilmektedir. Bizler O’nun bu halleriyle gururlanıp onur duyarken vatan hainleri de yıldırım oluşundan her daim nasiplerini almışlardır. Devlete ihanet ederek devletin yıldırım yüzünü görenler olduğu gibi, vatanın devletin evladı olanlar, her daim devletimizin Aziz yüzünü görmüşler görmeye de devam edeceklerdir.
İşte tüm bu güzellikleri düşünüp biraraya getirince, ortaya Sayın Aziz YILDIRIM gibi bir beyefendi çıkıyor. Ben bu yazıyı halktan biri olarak yazdım. Elbette yaşadıklarımın tamamını yazmaya kalksaydım buna imkân bulamazdım. Bu yazımda Sayın Aziz YILDIRIM beyefendi için yazabilme fırsatı bulduğum özelliklerinin, bu yazıyı okuyan tüm devlet görevlilerimize ilham kaynağı olmasını da temenni ediyorum. Halkın gönlüne giren Hakk’ın gönlüne girer. Hakk’ın rızasını kazanır. Öyle ya bu iş bir bayrak yarışıdır. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan iyi bir insan olarak milletin gönlünde taht kurabilmek, bu gökkubbede bir hoş sada bırakabilmektir. Sayın Aziz YILDIRIM bunu başarabilmiş gerçek bir devlet adamıdır. Kendisini en kalbi duygularımla selamlarken, tüm devlet adamlarımızın en üstün vasıflarla techiz olmasını Yüce ALLAH(cc)’tan niyaz ediyor, devletimiz ve hükümetimiz kıyamete kadar payidar olsun diyorum. Cenab-ı ALLAH’a emanet olunuz.
SAYGILARIMLA.
Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Bşk. Osman Şahin GÜVEN