MAKAM SAHİBİ OLUP İNSAN OLAMAMAK

Ne olursan, ol kendinin nasıl, nerede görürsen gör, kendine hangi sıfatları yakıştırırsan yakıştır, hangi mevki ve makamda bulunursan bulun, onur ve şeref ahlak ve asaleti yoksa neye yarar ki. İnsan hangi durumda olursa olsun ,hangi şartlarda bulunursa bulunsun, onurlu ve şerefli tutumundan taviz vermemelidir. Onur ve şerefini kimsenin istek ve arzularına teslim etmemelidir .Duruşu ve tutumunu kendine yakışır bir biçimde sergilemelidir. Farklı taraf ve yerlerden gelen çeşitli isteklere göre değil, kendi insani, ahlaki ,vicdanı değerlere bir davranış göstermelidir.

Bir İlin valisi, bir kurumun genel müdürü, il sorumlusu olabilirsiniz ama geldiğiniz bu makam ve mevkiler sizi şımartmasın. Bütün makam ve mevkiler halka hizmet amaçlıdır, ama maalesef bazı kendini bilmezler makam ve mevkilerini hizmet amacı dışında, kötü amaçlı kullandığına şahitlik ediyoruz. Halka hizmet anlayışı yerine halkının üzerinde baskı kurup onlara tepeden bakan, makamlarının vermiş olduğu güç ve kuvvetlerine güvenerek mahiyetindeki çalışanları aşağılayan kendini bilmezler var. Yoksul ve hak aramasını bilmeyen halkımız bir kurum veya kuruluşun kapısını çaldığında birçok kez Karşısında muhatap olacak insan bulamadıklarından muzdaripler. Çünkü bazıları vatandaşa hizmet yerine bulundukları konumu çıkarları amaçlar doğrultusunda kullanıp şu ihaleyi hangi yandaşıma versem bu ihaleyi kime peşkeş çeksem hesapları doğrultusunda oldukları için hizmet için geldiği halkına vakit ayırmaktan aciz oluyorlar.Bu zihniyetteki insanlar devletçi milliyetçi olamaz olsa olsa vatan hainleri olur. Sizden ricam bu tür insanların önünde sinmeyelim, sindirilmeyelim. Her türlü hak ve hukukumuzu arayalım. Gerekiyorsa da bende sizinle beraber üst mercilere müracaat ederim. Bu bizim en doğal vatandaşlık hakkımızdır.vatan hainlerine meydan vermeyelim devlet bir kişi değildir. bir kişiyle devlet hükümet olmaz. bizler muş halkı ve tüm vatan sever şahıslarımız olarak hakkımızı arayıp soruşturalım. arkadaşlar hangi kurumda vatan hayini varsa üst mercilere bildirin asaletsiz vatan yayınlara Pkk, peşkeş devletin ihalesini alıp pkk’nın yandaşçılarına veriyorsa bizlerde o meydanı vermeyelim. O meydanı verenlerin namı namerd olsun. inşallah en kısa zamanda Eğer insanlara karşı böyle ciddi bir tutum sergileyenlere karşı göz yumarsak o tutumu sergileyenlerle ortak olmuş sayılırız. Korkmayın sonuna kadar hakkınızı arayın.Bu devlet kimsenin babasının malı kimsenin çiftliği değildir.

Bütünlükten bir haber, toprağına ihanet eden ,şuursuz yıkanmış beyinler insan olmaktan sebeplenememiş duygu yoksunları, şerefi sadece bir erkek adı olarak bilen acınılası insan müsveddeleri, yalancı barış yanlıları, sağ gösterip sol vuran sahtekar vatan hainleri, dünyevi makam ve mevkiler sizin üstünlük sağlayabileceğiniz değerler değildir. Artık ayak denk almak ne demek anlamanızın zamanı geldi. Bu millet artık size kim olduğunu gösterecek .Layık olmadan makam sahibi olup, adam olamayanlar, astlarını ısırıp üstlerine kuyruk sallayıp işgal ettiğiniz makamı çiftlik gibi kullanmaya da hakkınız yok .

Kimileri yalakalığı ve dönemin dalkavukluğunu yapar, kimi de onurlu ve şerefli bir yaşam için kellesini ve her şeyini kaybetmek uğruna hakkın ve haklının yanında durmaya çalışır . Rabbim bizi son nefesimize kadar izzetli ve şerefli bir yaşamdan alıkoymasın saygılarımla..

Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı OSMAN ŞAHİN GÜVEN 🇹🇷🤟🇹🇷🤟🇹🇷🌹