SONGÜL YAKUT

[10:04, 29.03.2021] Osman Şahin Güven: Muş’un Malazgirt İlçesi’nde, 27 Temmuz 2015 tarihinde İlçe Jandarma Komutanı olan Binbaşı Arslan Kulaksız, eşi Sibel Funda Kulaksız ile otomobiline bindiği sırada PKK’lı teröristlerin saldırısına uğradı. Saldırıda kalbine isabet eden kurşunla Binbaşı Kulaksız şehit olurken, eşi kolundan giren ve göğsüne saplanan kurşunla yaralandı.
Hain saldırı sonrası iki çocuğuyla İzmir’de hayatını sürdüren şehit Binbaşı’nın eşi Sibel Funda Kulaksız olay gününü anlattı. Özel otomobilleriyle bir köylünün evine yaptıkları ziyaretten dönerken pusuya düşürüldüklerini anlatan Kulaksız, “Bir anda silah sesleri duyduk. İlk kurşun eşime gelmiş.
İkinci kurşun bana geldi, kolumu sıyırdı geçti sandım. Eşim eğildi ve vücudunu bana siper etti. Bana siper olduğu an ikinci kurşunu kalbine almış. Kendini siper etmese o kurşun başıma gelecekti. Yaralı olmasına rağmen silahıyla ateş etti. İkimiz de kapıyı açıp kendimizi aşağı attık. Kurşunlar yağarken o teröristleri gördüm. Silahları tutukluk yaptığı için saldırıyı yarıda bırakıp kaçmışlar. Eşimin yanına gittiğimde yaşıyordu. Müdahalelere rağmen, çocukluk aşkına canını siper eden eşimi kurtaramadık” dedi.
Vatanını canından çok seven bir Arslan’ımız daha şehit düştü. Vatan-i asl-i’sine irtihal etti. Bir ölür bin diriliriz. Bu memleketin arslanları bitmez. Arslan analar arslanlar doğurmaya devam ederler. Bize şehit derler size leş, bize arslan derler size kalleş.
Elbet bu terör belası da bitecek. Hiçbir zaman zulüm payidar olmamıştır. Bu topraklar asırlar öncesinden Peygamberimiz tarafından işaret edilmiş topraklardır. İçindeki arslanlar da ne güzel komutan, ne güzel asker diye methedilmiştir. Dünya hayatı gelip geçicidir. Ölüm hepimizin başına elbet birgün gelecektir. Önemli olan ne uğruna öldüğümüzdür.
Allah bizleri haktan, adaletten ayrılmayan, merhamet feraset sahibi, sorumluluklarının bilincinde olan samimi müslümanlardan eylesin.
Arslan şehidimize Allah’tan rahmet geride kalanlarına da sağlıklı huzurlu uzun ömürler diliyoruz. Devletimiz var olsun. Vatan sağolsun.
Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Bşk. Osman Şahin GÜVEN
[10:04, 29.03.2021] Osman Şahin Güven: SONGÜL YAKUT
Songül Yakut, 1976’da Malatya’da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Malatya’da tamamladıktan sonra Kara Harp Okulu’nun jandarma sınıfından 1997 yılında teğmen rütbesiyle mezun oldu.
2005-2007 yılları arasında Beypazarı’nda görev yaptı ve görev yaptığı bölgelerde aile içi şiddete karşı verdiği mücadele ile tanınan bir isimdi. Görev yaptığı bölgede sık sık köy gezilerine çıkarak köylü kadınların sorunlarını dinliyordu.
Türkiye’nin ilk kadın ilçe jandarma komutanı olarak bilinen Songül Yakut, yüksek lisans eğitimi ve başarılı çalışmaları nedeniyle 1 yıl erken terfi ederek yüzbaşı rütbesine ulaşmıştı.
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kumpasıyla görevinden uzaklaştırılan Songül Yakut, verdiği zorlu hukuk mücadelesiyle üniformasına geri dönmüştü.
31 Mayıs 2017 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba’da meydana gelen helikopter kazasında, Jandarma’nın ilk kadın komutanı Songül Yakut da şehit oldu.
Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar,
Yüzbaşı Nuri Şener, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Uzman Çavuş Zeki Koç
Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş
Başçavuş Fevzi Kıral, Uzman Çavuş Hakan İncekal
Allah’tan şehitlerimize rahmet geride kalanlarına da sağlıklı huzurlu uzun ömürler diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.
Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Bşk. Osman Şahin GÜVEN